Kedves Olvasó! Sok Szeretettel
udvozollek_az_oldalamon_felirat.gif




Szia Kedves látogató!

Nem szeretnél végre szemtelenül sokat keresni? Találtam egy weboldalt, ami nagyon úgy néz ki, hogy az év legnagyobb internetes őrületét indítja el, és szerintem ebből nem lenne érdemes kimaradnod!

Már csak azért sem, mert ingyenes!!!

És ha végre szeretnéd gatyába rázni a családi költségvetést, akkor bizony itt az idő, hogy cselekedj...


Itt a weboldal linkje, mert ezt látnod kell:



http://kmdholding.com/huittxq




Miért várnál te is azzal,hogy hónapról - hónapra extra plusz bevételhez juss

Garantáltan Működő Internetes Pénzkereseti Módszerek!

http://penzkereses-interneten.hu/internetes-p1314.penzkereses













Áruválasztékunkban FISKARS háztartási eszközök (kések, konyhai eszközök, ollók, manikűr eszközök, lábtörlők), kerti szerszámok (metszőollók, ágvágók, ásók, villák, fűrészek, fejszék, sövényvágók, fűnyíró ollók, ültető szerszámok, teleszkópos eszközök, hólapátok), GERBER szabadidős termékek (túlélő és egyéb kések, tőrök, kombinált szerszámok), valamint SILVA szabadidős eszközök (fejlámpák, lépésszámlálók, tájolók, túrabotok) találhatók.

FiskarsShop Animált






2011. október 30., vasárnap

A méz



Csökkenti az allergia okozta tüneteket
Sokan azt hiszik, hogy csupán nyalánkság és csak édesítésre való, de a méz ennél sokkal több! Ásványanyagok, vitaminok, aminosavak és antioxidánsok növelik tápértékét. Nézzük, mitől olyan különleges! Antimikrobiális hatású a magas cukor- és alacsony pH–tartalomnak, valamint a szerves savaknak köszönhetően (segíti a vágások, horzsolások és égési sebek begyógyulását).
Méz hatásai
Magas szénhidráttartalma miatt remek energiaforrás (cukrai egyszerűen, könnyen felszívódók), ugyanakkor nem hízlal, mivel gyümölcscukra
 a májban glikogénként raktározódik, szőlőcukra pedig az izmokban kerül gyors felhasználásra. Egyes mézek vizelethajtók, ezért súlycsökkenést okoznak.
Magas a vitamintartalma : B6-vitamin,Thiamin (B1), Niacin (B3), Riboflavin(B2), Patoténsav (B5, mely egyes kutatások szerint serkenti a mellékvese hormonjainak termelődését, és feltételezik, hogy lassíthatja az öregedést).
Gazdag ásványianyagokban : kalcium, réz,vas, magnézium, mangán, foszfor, kálium, nátrium és cink. Természetes antioxidánsokban (anyagcsere és baktériumok elleni védekezés során keletkezo szabad gyököktol védik a szervezetet) gazdag: flavonoid-tartalmú krizin, C-vitamin kataláz, pinobanskin, pinocembrin, galagin (általában a magasabb víztartalommal bíró, sötétebb színu mézek mutatnak erosebb antioxidáns jelleget)
Megszépíti a hajat és a bort : felfrissíti a bőrt, megőrzi annak hidratáltságát.
Apiterápia a méhészeti termékek gyógyhatásai
A méhek által a virágokról gyűjtött nektár képezi azt a szénhidrátforrást,
amit a méhek garatmirigyeik váladékának segítségével könnyen emészthető szőlő- és gyümölcscukorrá alakítanak.
Ezt az átalakított nektárt nevezzük méznek, amely a gyümölcs- és szőlőcukor mellett még tartalmaz (változó mennyiségben)
nádcukrot, dextrint, malátát és egyéb egyszerű cukrokat, ásványi elemeket (vas, réz, mangán, szilícium, klór, mész, kálium, nátrium, foszfor, alumínium, mag- nézium, stb.), grammonként mikrogrammnyi mennyiségben a B-komplexhez tartozó vitaminokat is
Méz és összetevőinek hatásai
-erősítő, energiaadó
Ajánlott fáradtság, gyengeség esetén, mivel az egyszerű cukrok már a száj nyálkahártyáján át kezdenek felszívódni,
és átalakulás (lebontás) nélkül a vérbe kerülnek (energiát adnak).
Az erejét visszanyerő ember hangulata, közérzete is javul Bővebben>>
Méz Jótékony hatásai
Már Kleopátra is ismerte és használta, s a méz hírneve azóta sem csökkent. Több mint 300 változata ismert, mindegyik különböző színű és ízű, aromájukat az adott virág nektárja határozza meg és teszi különlegessé. A szorgos méhek a virágok nektárját (gyorsan romló híg cukoroldat) gyűjtik össze, majd saját szervezetükben átalakítják és a lépek sejtjeiben raktározzák. 
Méz a gyógyító arany

Erősítő, energiaadó
Az erejét visszanyerő ember hangulata, közérzete is javul.
idült garatgyulladásnál napi 1 kk. méz elszopogatása hozzásegít a gyógyuláshoz
mandulagyulladásnál a méz baktériumölő, gyulladáscsökkentő, nyálkaoldó hatása érvényesül (főként akác-, gesztenye-, hárs-, hagymaméz)
a méz baktérium- és vírusellenes is, természetes módon erősíti az immunrendszert (baktériumos hasmenés, meghűlés, influenza)-elősegíti az emésztést, enyhe hashajtó
gyorsan (szinte közvetlenül) hat a szívre (koszorúserek vérellátási zavarai, infarktus utókezelése, szívritmuszavarok, szívizomgyulladás, magas vérnyomás)
májvédő szer (a máj működéséhez szőlőcukrot szolgáltat)
vitaminok, ásványi anyagok, enzimek--TÖBB MINT A FEHÉR CUKOR!!(tápegész élelmiszer)
nyugtató hatása is van
A gyógyhatásokat fizikai és kémiai elemzések is alátámasztják.
A gyógyteákat cukor helyett mézzel édesítsük!
 Amennyiben allergiások vagyunk valamilyen növény virágporára, óvatosság ajánlott!
(bár többször az tapasztalható, hogy a belsőleg (szájon át) szedett virágpor nem vált ki allergiás tüneteket)
A méz ásványi anyagai és a hatásaik
A mézben található ásványi alkotórészek aránya viszonylag alacsony (0,17 %), a mért szélső határok 0,02 és 1,00 %. A sötét színű és édesharmat típusú mézfajták ásványi alkotókban gazdagabbak: White vizsgálatai szerint a virágmézek ásványianyag-tartalma 0,15, az édesharmatmézeké 0,96 % volt. Az ásványianyag-tartalomra a talaj összetétele is befolyással van. Magyarországon általában a világos színű, ásványi alkotókban viszonylag szerény méztípusok dominálnak. A mézben legnagyobb mennyiségben a kálium van jelen; ezt követik mind kisebb mennyiségben a kén, a klór, a kalcium, a foszfor, a szilícium-dioxid, a magnézium, a nátrium, a vas, a mangán és a réz. Általánosságban megállapítható az, hogy a napi szükséglethez képest a méz ásványianyag-tartalma nem túl magas.
Mégis, a mézfogyasztás előnyösen egészíti ki a napi táplálékban felvett ásványisó-tartalmat. A kúraszerű - részben más értékes élelmiszerekkel kombinált - mézfogyasztás hatásait, főként a század első felében nagyszámú klinikai vizsgálattal kutatták. A vastartalom szerepéről pl. megállapították azt, hogy a sötét mézfajtákkal kúraszerűen táplált vérszegény gyermekek hemoglobinszintje kifejezettebben nőtt, mint a világos színű mézféléket is fogyasztóké. A tej-méz kúra - feltehetően a tej és a méz kalciumtartalmának köszönhetően - a mészháztartás zavarait is kedvezően befolyásolta. A kedvező klinikai tapasztalatokat a méz alacsony vastartalma azonban nem magyarázza kellően. Az azóta eltelt idő alatt az újabb biokémiai kutatások viszont fölfedték azt, hogy a mézben nagy mennyiségben található fruktóz más táplálékokból is elősegíti a vas felszívódását, előmozdítva ezáltal a hemoglobin fokozottabb képződését.

A mai magas életszínvonalnak és a fejlett, részben megelőző jellegű orvosi ellátásnak köszönhetően a szervezet a napi táplálékból vagy más módon hozzájut az alapvető ásványi anyagokhoz. A méz fogyasztása kismértékben mégis fokozza az ásványianyag-bevitelt, ami feltétlenül előnyös.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése